✔  BEZPŁATNA DOSTAWA W 24h       ✔   30 DNI NA WYGODNY ZWROT

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Dobieramy idealny podkład

2017-10-31
Dobieramy idealny podkład

Zdarza się, że kolor podkładu w drogerii wydaje się idealny, a gdy nakładasz go w domu zdajesz sobie sprawę, że odcień Twojej twarzy nie współgra z kolorem szyi? Ten problem dotyczy wielu dziewczyn, szczególnie tych, o jasnej karnacji. Dowiedz się, jak dobrać podkład, który będzie idealnie współgrał z odcieniem Twojej skóry oraz jej typem.

Wiele drogerii oferuje profesjonalny dobór podkładu za pomocą urządzeń badających kolor skóry. Jeśli czujesz, że nie poradzisz sobie sama ze znalezieniem swojego ideału, warto z takiej usługi skorzystać, ponieważ podkład to nasza „druga skóra”, więc ważne, aby został odpowiednio dobrany.

Jeśli jednak sama chcesz dokonać wyboru, musisz po pierwsze określić odcień Twojej skóry, tzn. czy są to chłodne, czy ciepłe tony. Jeśli opalanie jest dla Ciebie zmorą, a Twoje naczynia krwionośne mają kolor fioletowy bądź czerwony – z pewnością jesteś posiadaczką cery o chłodnym odcieniu. W tym przypadku lepiej sprawdzą się podkłady w odcieniach różowych. Jeśli natomiast Twoje naczynia krwionośne mają odcień oliwkowy i opalasz się szybko na odcień brązowy – Twoja cera ma ciepły odcień i powinnaś sięgać po podkłady o żółtych tonach.

Po drugie, określ rodzaj swojej skóry. Jeśli masz cerę suchą sięgaj po podkłady nawilżające, z dodatkiem kwasu hialuronowego. Podkłady matujące sprawdzają się tylko w przypadku posiadaczek cery tłustej, w innym wypadku podkreślą wszystkie suche miejsca na naszej twarzy – czego raczej wolałybyśmy uniknąć. Jeśli bardzo zależy Ci na matowym wykończeniu, po nałożeniu podkładu oprósz go delikatnie pudrem. Oczywiście, niezależnie od rodzaju cery, pamiętajmy o nakładaniu pod podkład odpowiedniego kremu.

Teraz, kiedy już wiesz, po jakie odcienie i rodzaje sięgać, możesz wybrać się na zakupy. Pamiętaj, aby tego dnia nie nakładać podkładu (przynajmniej w okolicach żuchwy) lub poproś w drogerii o chusteczkę do demakijażu, aby móc sprawdzić nowe podkłady bezpośrednio na skórze.

Wiele kobiet testuje podkłady nakładając je po wewnętrznej stronie nadgarstka, tym samym popełniając podstawowy błąd. Kolor skóry w tym miejscu różni się znacząco od koloru skóry twarzy. Podkład należy nałożyć na twarz, tuż przy linii żuchwy, aby móc sprawdzić, czy odcień wygląda spójnie z kolorem skóry na szyi.

Korektor

Nigdy nie sugeruj się tym, który kolor podkładu Ci się podoba i w którym byś się widziała. Sięgnij po ten, który jest niewidoczny na skórze. Kolor powinien być zawsze pół tonu – ton jaśniejszy, ponieważ większość podkładów wykazuje tendencję do oksydacji, co oznacza, że po pewnym czasie od nałożenia jego kolor nieco się zmienia (ciemnieje). Zbyt ciemny podkład sprawi, że nasza skóra będzie wyglądała na zmęczoną i starszą.

Dobierając kolor podkładu w drogerii, nawet przy pomocy ekspedientki/wizażystki, zawsze sprawdź jego odcień w świetle dziennym. Światła w sklepach sprawiają, że kolory wyglądają zupełnie inaczej niż w rzeczywistości.

Dobierz odpowiedni poziom krycia. Jeżeli Twoja skóra nie posiada widocznych niedoskonałości, nie ma potrzeby kupowania na co dzień mocno kryjącego podkładu. Sięgnij wtedy po kremy BB lub CC, które ładnie wyrównają koloryt i sprawią, że cera będzie wyglądała świeżo i promiennie. Jeśli masz cerę z niedoskonałościami (nie mówię tu o cerze trądzikowej, przy której najbezpieczniej sięgnąć po kosmetyki apteczne) wybierz podkład o gęstszej konsystencji - uzyskasz dobre krycie przy niewielkiej jego ilości. Zamiast nakładać kolejną warstwę podkładu, sięgnij po korektor, który poradzi sobie z zamaskowaniem niedoskonałości.

Dobrym wyjściem jest posiadanie dwóch odcieni podkładu – jasnego i odrobinę ciemniejszego, które możemy ze sobą łączyć np. gdy trochę się opalimy.

A jakie są Wasze rady dotyczące dobierania idealnego podkładu?

Pokaż więcej wpisów z Październik 2017
pixel