✔  BEZPŁATNA DOSTAWA W 24h       ✔   30 DNI NA WYGODNY ZWROT

SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Makijaż profesjonalny (pędzle – które do czego i jak ich używać)

2017-09-06
Makijaż profesjonalny (pędzle – które do czego i jak ich używać)

Kochane! Powoli zmienia nam się pora roku (niestety…) i przed nami coraz więcej pochmurnych dni. Mamy mniej ostrego, słonecznego światła i w związku z tym powinnyśmy bardziej skupić się na makijażu. Zwykły krem nawilżający, tusz i trochę pudru może już po prostu nie wystarczyć. W dzisiejszym poście zwrócimy uwagę na podstawie perfekcyjnego makijażu – czyli pędzlach. Kto jeszcze ich nie używał (lub nie wie jak ich używać), niech od razu zarezerwuje sobie parę minut na ten tekst…

Jak mówią profesjonalni wizażyści, pracujący m.in. przy pokazach mody, dobry makijaż to taki, którego niemal nie widać lub po prostu idealnie współgra/podkreśla naszą urodę. To makijaż trwały (powinien utrzymywać się na skórze nawet 8-12 godzin), być staranny i nieprzesadzony w aplikacji.

Pierwszym krokiem do idealnego makijażu jest troska o skórę. Zanim zaczniesz nakładać bazę czy podkład, zwróć uwagę na kondycję skóry. Być może zdecydujesz się na kilkuminutową maseczkę, dodatkową warstwę kremu ochronnego bądź szybki peeling skóry. Jeśli planujesz większe wyjście, lub po prostu dawno tego nie robiłaś, po prostu poświęć sobie parę minut. Jakość Twojej skóry podniesie się, a sam makijaż będzie wyglądał po prostu lepiej.

Kolejną fazą jest dobór odpowiednich kosmetyków przeznaczonych do Twojej skóry (o tym w najbliższym poście). Skupiamy się wówczas zarówno na kosmetykach pielęgnacyjnych jak i kosmetykach kolorowych (podkład, korektor, puder). Jest to bardzo ważne, aby Twoja skóra (i karnacja) współgrały z tym, co na nią nakładasz.

W ostatniej części zajmujemy się makijażem. Tu pomocne są pędzle, które nie tylko pozwalają precyzyjnie nakładać np. podkład czy puder, co idąc dalej, ułatwiają aplikację cienia, eyelinera czy nawet pomadki do ust. Bez względu na pomysł na makijaż oraz ilość czasu, jaki możesz mu poświęcić, makijaż wykonany przy użyciu pędzli jest ładniejszy, bardziej staranny i jak sama się przekonasz po prostu szybszy.

Poniżej nasz przewodnik po świecie pędzli do profesjonalnego makijażu

Pędzle do makijażu

Pędzle do nakładania podkładu

/Numery 04-07/

Pędzle do podkładu

Można rozróżnić tu dwa kierunki. Pędzel do nakładania podkładów płynnych i pędzel do nakładania podkładów sypkich. Pędzel do podkładów płynnych jest szeroki i nieco płaski (tak jakby ktoś go przygniótł), ma ok.2-3 cm objętości i umieszczony jest zazwyczaj na długiej rączce. Podkład nakładamy od środka twarzy ku zewnętrznym stronom. Wykonujemy szybkie, pewne ruchy, odpowiednio dozując kosmetyk.

Pędzel do podkładów sypkich przypomina kulkę (pompon). Jest zazwyczaj szeroki, często krótki, może być ścięty na płasko u góry (w tej wersji idealnie sprawdza się do podkładów mineralnych, które nakładamy bezpośrednio na przygotowaną twarz). Wykonujemy nim koliste ruchy delikatnie wcierając kosmetyk w twarz.

Pędzle do nakładania korektora

/Numery 08-15/

Pędzle do nakładania korektora

Zazwyczaj są płaskie. Nie są tak bardzo szerokie, mają zazwyczaj 1,0-2,5 cm szerokości i nieco dłuższe włosie (te z krótkim włosiem przeznaczone są do makijażu oka). Spełniają bardzo ważną rolę bowiem tuszują niedoskonałości skóry: cienie pod oczami, przebarwienia, pryszcze, blizny i wszystko, co chcemy ukryć. Ponadto, pozwalają nam rozświetlić twarz: wystarczy użyć jaśniejszego odcienia korektora lub korektora rozświetlającego i delikatnie nałożyć go na okolice oczu (pod oczami, idąc od wewnętrznej strony oka, kierując się w dół ku kościom policzkowym i dalej, ku zewnętrznej stronie twarzy. Możemy użyć go w okolicach płatkach nosa, a nawet w dolnej części czoła (najbardziej rozświetlamy środkową część twarzy). Im większa przestrzeń pracy, tym szerszy pędzel. Do punktowego tuszowania skóry wybierz te najwęższe, które ułatwią pracę.

Pędzle do nakładania pudru i różu

/Puder: numery 01-03/

/Róż: numery: 31-33/

Pędzle do pudru i różu

Te pędzle pozwalają nam wykończyć makijaż twarzy (czoła, policzków, brody, nosa, ale nie oka). Mają długie włosie, są grube, na dłuższych i krótszych rączkach w zależności od producenta. Puder aplikujemy z lekkością i omiatamy nim twarz. Tu także kierujemy się od środka, ku zewnętrznym brzegom twarzy.

Pedzle do do cieniowania twarzy (nakładania pudru brązującego i różu) mają mniejsze główki, niż te do pudru, którym omiatamy twarz. Posiadają ścięte ukośnie końcówki, co ułatwia rysunek na twarzy, wyostrza kontury kości policzkowych i po prostu precyzyjnie dozuje nasze ‘rumieńce’.

Pędzle do makijażu brwi

/Numery 35 i 17/

Pędzle do brwi

To pędzle o krótkim, ściętym ukośnie włosiu. Zazwyczaj mają ok. 0,5-1,0 cm szerokości włosia. Dzięki nim wyostrzysz kontury brwi, a co za tym idzie oprawy oczu (a oko bez ładnie podkreślonej brwi jest niczym obraz bez ramy). Należy poświęcić im szczególną uwagę. Z pomocą przyjdą nam tu specjalnie stworzone (twardsze) cienie, które firmy kosmetyczne proponują właśnie do makijażu brwi. Rysunek zaczynamy od środka brwi (w najwyższym punkcie brwi) kierując się ku zewnętrznej stronie brwi.

Pędzlem wykonujemy szybkie, krótkie ruchy, raz po praz dodając małą linię w obrębie całej powierzchni brwi. Należy uważać, aby rysunek nie był zbyt „ciężki” – jeśli Twoje brwi zaczynają przypominać nie zmytą hennę, to znaczy, że tym razem przesadziłaś z aplikacją cienia. Dodatkowo warto wspomnieć tu o spiralce, czy też grzebyku (numer na zdjęciu  poniżej: 42 i 46) – jeśli Twoje brwi są czasem niesforne, po prostu wykorzystaj te pędzle nakładając na nie odrobinę żelu do stylizacji włosów.

Pędzle do makijażu oka (powieki)

/Numery 16, 18-22, 24-27, 36-39, 43-45 oraz 28-30/

Pędzle do makijażu oczu

To wszystkie pędzle o krótkim włosiu oraz te zakończone „gąbeczką”. Gąbeczka jest idealna jeśli chodzi o nakładanie bazowego cienia na powiekę, który dopiero później uzupełniasz o inne odcienie koloru. Pędzelkami z włosiem tworzysz precyzyjny rysunek skupiając się na szczegółach makijażu oka.

Należy wyróżnić tu pędzle do eyelinera: mała, dłuższa kępka włosia, którym rysujesz linię tuż przy rzęsach.

Pędzle do makijażu ust

/Numery 36-39/

Pędzle do makijażu ust

To pędzelki z niewielkim, krótkim włosiem, które pozwalają precyzyjne nakładać błyszczyk czy pomadkę.

Pędzle do zadań specjalnych

/Numery 40 i 41/

Pędzle do makijażu

To przede wszystkim „miotełki”, wykorzystujemy je jeśli np. podczas makijażu osypie się trochę cienia. Pozwalają zadbać o to, aby finalnie cała twarz wyglądała dobrze a makijaż był bez żadnych niedociągnięć. Dozwolone jest także indywidualne traktowanie pędzli, jeśli np. uważasz, że pędzel do różu (ścięty, nieco płaski, dość gruby) wolisz używać do nakładania podkładu – zrób to, pędzle to narzędzie w rękach mistrza – a tu u sterów, jesteś właśnie TY.

Warto pamiętać o zadbaniu o narzędzia pracy. Tak samo jak tusz do rzęs, (którego nigdy nie zostawiasz otwartego) tak samo tu, delikatne włosie wymaga pielęgnacji. Pędzle (szczególnie jeśli zdecydowałaś się na naturalne włosie) wymagają mycia najlepiej nie rzadziej niż raz na tydzień (pędzel do eyelinera minimum raz na dwa-trzy dni). Należy myć  je w ciepłej wodzie, używać niewielkiej ilości szamponu, można nałożyć odrobinę odżywki, zaś suszymy je w pozycji poziomej, aby woda nie spływała do środka (dzięki temu jakość pędzli wciąż będzie wysoka, włosie nie będzie wypadać, a Twój makijaż wywrze niesamowite wrażenie na Twoich bliskich)…

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2017
pixel