Wszystko, co musisz wiedzieć o biustonoszach push-up

Czy każda kobieta może nosić stanik push-up? Jak działa push-up? Sprawdź, co musisz wiedzieć, zanim kupisz ten rodzaj biustonosza.
Co to jest push-up?
Pierwsza kwestia, którą należy wyjaśnić: co to jest push-up? Obecnie zamiennie stosuje się określenia typu push-up, usztywniane miseczki i staniki padded. Trudno się w tym wszystkim połapać, szczególnie, jeżeli chcesz kupić klasyczny stanik push-up.
Ogólny podział na biustonosze jest następujący:
- staniki miękkie – soft,
- staniki usztywniane – padded.
Dziś interesują nas staniki usztywniane, które mogą być wzmacniane na przeróżne sposoby. Zdarzają się modele z całkowitym wypełnieniem miseczki modelującą pianką. Są one szczególnie pożądane przez panie, które chcą powiększyć swój biust o kilka rozmiarów i nadać mu bardzo atrakcyjny, kształtny wygląd. Trzeba jednak mieć świadomość, że nie jest to klasyczny push-up. Można o nim mówić tylko wtedy, gdy część miseczki jest wypełniona modelującym materiałem, którego zadaniem jest wypychanie piersi do góry. Dzięki temu rozwiązaniu, kobieta może uzyskać kuszący i bardzo atrakcyjny „efekt rowka”, który zwraca uwagę każdego mężczyzny. Wiesz już, jak działa push-up, dlatego możemy przejść do omówienia kolejnych aspektów związanych z tym uwielbianym przez kobiety (i mężczyzn!) biustonoszem.
Rodzaje push-upów
- Zwykłe push-upy – najpopularniejszy rodzaj biustonoszy, pozwalający na skuteczne wypychanie piersi do góry. Uzyskać można dzięki niem bardzo atrakcyjny efekt, a jednocześnie naturalny wygląd biustu. Miseczki zazwyczaj są materiałowe lub lekko usztywnione, natomiast od wewnątrz posiadają „kieszonki”, w których umieszcza się gąbeczki push-up, które zawsze należą wówczas do zestawu z biustonoszem.
- Podwójny push-up – Ta konstrukcja stworzona jest z dość grubej miseczki, często typu „kopa”, którą dodatkowo od wewnątrz wypełniono mocnym, gąbczastym podbiciem. To rozwiązanie dla pań, które chcą dwukrotnie zwiększyć rozmiar swojego biustu. Biustonosze te zazwyczaj mają wbudowany na stałe push-up, stanowi on integralną część modelu. Ich użytkowanie jest tak samo wygodne jak zwykłych push-up’ów.
- Wyjmowane poduszeczki – czyli wyjmowane wkładki z miseczek biustonosza. Są zazwyczaj w formie delikatnych gąbek, o kształcie migdałów. Dają sporą swobodę, można zmieniać wypełnienie na np. te silikonowe, które jeszcze bardziej powiększa piersi.
- Push-up typu plunge – to konstrukcja biustonosza głęboko wycięta z przodu („pogłębiony dekolt”), idealna do sukienek i bluzek z głębszym wycięciem z przodu, push-up w tym modelu jest zazwyczaj małej i średniej wielkości i usadowiony tak, aby dodać piersiom jędrności i świetnie wymodelować je w dekolcie.
- Biustonosz bardotka push-up (inaczej balkonetka) – to propozycja dla kobiet, które chcą optycznie powiększyć swoje piersi ze szczególnym uwzględnieniem uniesienia biustu. O ile w tradycyjnych push-upach wypełnienie zbiera piersi z boków i od spodu, w bardotkach skupia się przede wszystkim na pracy od dołu ku górze. Zyskują tu wszystkie kobiety, w tym te o np. mniej jędrnym biuście lub po przebytej ciąży. Dekolt jest wypełniany estetycznie, a nie przesadnie. Udaje się to uzyskać dzięki specjalnym wkładkom, które wypychają piersi do góry, jednocześnie je zaokrąglając i formując piękny kształt. Piersi zostają w atrakcyjny sposób podkreślone, a cała sylwetka zmienia się na bardziej kobiecą.
Czy push-up to opcja dla każdej kobiety?
Każda kobieta może mieć w swojej szafie biustonosze push-up, ale zostały one stworzone przede wszystkim z myślą o posiadaczkach małych piersi. Dzięki temu specyficznemu rodzajowi stanika mogą zwiększyć rozmiar oraz zagwarantować idealne ułożenie piersi pod sukienką czy obcisłą bluzką. Jeśli jesteś posiadaczką większych piersi i rozważasz push-up sprawdź czy będzie to korzystne dla całej Twojej sylwetki – oczywiście zdarza się, że np. wysokie kobiety, o nieco większych figurach (np. mocno rozbudowanych ramionach, udach) czy nawet niższe kobiety o sylwetce typu jabłko czasami potrzebują nieco poprawić proporcje ciała – może okazać się, że lekka korekta biustu wzwyż, się opłaci. Z push-upem nie należy przesadzać, ma być przede wszystkim wygodnie i kobieco (chyba, że wyjątkowo zależy Ci na mega, mega seksownym, imprezowym Look-u).
Pamiętaj jednak, że nic na siłę. Jeżeli nie czujesz się komfortowo w biustonoszu push-up, a masz małe piersi, nie musisz zmuszać się do jego noszenia. Sztuczna konstrukcja, jaką on wywołuje nie każdemu będzie również pasowała. Przy wyjątkowo małych piersiach może zostać stworzony efekt nienaturalnego odstawania, przy którym kobieta będzie czuła się skrępowana, a nie podbudowana. Najlepiej jest zaakceptować rozmiar swojego biustu i wybierać stroje oraz bieliznę, które podkreślają atuty, a maskują mankamenty.
Wpływ push-upów na zdrowie
Aby biustonosz nie powodował problemów zdrowotnych, jego rozmiar musi być we właściwy sposób dobrany. Dotyczy to również push-upów. Niektóre modele mogą również powodować otarcia oraz nieestetyczne odkształcenia. Noszenie zbyt ciasnych push-upów może prowadzić do ograniczenia krążenia w klatce piersiowej, co może mieć fatalne konsekwencje dla zdrowia.
Musimy jednak podkreślić, że wyłącznie noszenie nieprawidłowo dobranych, a przede wszystkim ciasnych push-upów może mieć negatywny wpływ na zdrowie. Push-up, który zostanie dopasowany do Twojego biustu podkreśli krągłości, uwydatni je, a także zagwarantuje utrzymanie jędrności na odpowiednim poziomie.
Jak dobrać strój kąpielowy do małego biustu, czyli push-up na plaży
Zastanawiasz się, jak dobrać strój kąpielowy do małego biustu, aby wyglądał on atrakcyjnie, kobieco i kusząco? Do wyboru są warstwowe falbanki, biustonosze z marszczeniami, a także modele z efektownymi wzorami i kwiatami. Pamiętaj jednak, że najlepszy efekt da biustonosz z usztywnieniem lub wkładkami push-up. Piersi zostaną podniesione, zebrane i będą dzięki temu wyglądały na o wiele większe niż są w rzeczywistości. Każda kobieta wiele na tym zyska.
O tym musisz pamiętać kupując biustonosze push-up
- Odpowiedni rozmiar - model nie może być za ciasny, ani za luźny.
- Push-upy są dedykowane raczej dla pań o małych biustach, ale jak wszędzie – są od tego wyjątki.
- Wybierz rodzaj push-up’a z którego najbardziej będziesz zadowolona – zwykły push-up, 2xpush-up a może bardotka puh-up?
- Jeśli model trafi w Twoje gusta i potrzeby, nie ograniczaj się – miej ich wiele, różnych, na każdą okazję, do każdej sukienki i pory roku.
- Pamiętaj, że tak jak i Twój rozmiar może troszkę się zmienić na przestrzeni roku czy dwóch tak i biustonosz po 50 praniach może nie leżeć już tak jak wcześniej – nie trzymaj go na siłę! Taki model będzie szpecił i drażnił Cię w ciągu dnia.
- Staraj się wymieniać modele min. raz na rok. Obecna oferta na rynku jest niesamowicie szeroka, a i gusta kobiet się zmieniają. Dziś możesz szukać ciemnych koronek i haftów ale jutro możesz dać się uwieść np. najświeższym trendom fluo.
- Wśród strojów kąpielowych znajdziesz szeroką ofertę ze średnim lub dużym wypełnieniem push-up. W niektórych modelach push-up jest wyjmowany i daje dodatkową swobodę, w innych, wbudowany jest na stałe do kostiumu.
- Push-up występuje w wielu konstrukcjach kostiumów kąpielowych (podobnie jak w bieliźnie). Obecnie możesz zamówić zarówno tradycyjne kostiumy push-up jak i bardotki push-up, bikini push-up a nawet stroje jednoczęściowe z efektem push-up. Oferta jest równie bogata jak w przypadku bielizny, a czasy, w których jeden kostium „był dobry na wszystko” dawno odeszły już do lamusa.